"Enter"a basıp içeriğe geçin

Serverda kanal kaydı nasıl yapılır ?

Sunucular genelde belli başlı global kanallara sahiplerdir.Bu global kanallara kullanıcılar direk giriş yapabilmeleri için ayarlanmıştır.Genelde bu kanallar #Sohbet  , #Radyo , #Oyun , #Kelime gibi kanallardır.Ancak bunlar değilde server üzerinde bir özel kanala sahip olmak istiyorum diyorsanız ( eğer sunucuda kanal kaydı kısıtlanması yok ise ) chanserv ( kanal kayı servisi ) ile bunu gerçekleştirebiliriz.

Kanal kaydetme komutu

Chanserv kanal kaydetme komutu;

/cs register #kanaladi şifre KanalAçıklaması

Bu komutu örneklendirerek daha anlaşılabilir hale getirecek olursak, /cs register kısmı sabit , #kanaladı  yerine kendi açmak istediğiniz kanal adını , şifre yerine kanalınıza erişim sağlayabileceğiniz bir şifre ve kanalınız için bir açıklama girmeniz gerekiyor.

Kanal kaydetmek için gerekli şartlar nelerdir ?

Bir kanalı kaydetmek için pek bir şart yok aslında ama yinde bilinmesi gerekenleri sıralamak istiyorum.

  • Nickiniz kayıtlı değilse bu nicke kanal kaydı gerçekleştiremezsiniz
  • Kayıt yapılacak kanal  , başkası tarafından kayıt edilmiş olmamalı
  • Bir kanalı kaydetmek istediğiniz /join #kanaladi giriş yapmalı ve en az  (@ ) seviyesinde o kanalı kaydetme hakkına sahip olursunuz.
  • Genelde giriş yapılan ve kayıt edilecek kanalda kimse olmaz bu yüzden sunucu oto @  ( OP) verecektir.Aşağıdaki komut ile kaydınızı gerçekleştirebilisiniz.

Örnek: /cs register #metal 1234512345 Bu kanal metal severleri bir araya getirmek için oluşturulmuştur.

Örnektende görüldüğü gibi artık #MetaL kanalı sizin kaydetmiş olduğunuz bir kanal.Kanalınızı kaydettikten sonra şifresini kimseyle paylaşmayınız.

Ayrıca kanalınıza ait diğer ayarları ( kanal başlığı , kanal açıklaması , kanal modları , kanal kullanıcı seviyeleri )  kanal kaydı yaptıktan sonra yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir